خانه / تولید محتوای الکترونیکی / آموزش MMB / آموزش تولید محتوای الکترونیکی با مالتی مدیا بیلدر جلسه دوم – بررسی منوهای فایل و ادیت

آموزش تولید محتوای الکترونیکی با مالتی مدیا بیلدر جلسه دوم – بررسی منوهای فایل و ادیت

مشاهده: 4436 بار

با جلسه دوم از سلسله مباحث آموزش مالتی مدیا بیلدر در خدمت شما عزیزان و مشتاقان تولید برنامه های آموزشی. در این جلسه با دو منوی برنامه یعنی منوی فایل و ادیت آشنا می شویم.

بررسی فرمان های منوی فایل (File):

http://s5.picofile.com/file/8154794542/menu_file.jpg

توضیح قسمت های مهم منوی File:

Compress & Export: از این گزینه برای فشرده کردن پروژه و تولید خروجی نهایی و استفاده از آن ها در پروژه های دیگر استفاده می شود. همچنین به وسیله این گزینه می توان برای فایل های پروژه Password گذاشت تا افراد دیگر نتوانند به فایل های پروژه دسترسی داشته و از آن ها استفاده کنند.

Compile: برای ایجاد فایل اجرایی و نهایی مورد استفاده قرار می­گیرد. با کلیک بر روی این گزینه پنجره­ای به شکل زیر باز می شود: (ادامه مبحث را پس از دانلود فایل پی دی اف در انتهای فایل مشاهده نمایید.)

بررسی فرمان های منوی ادیت (Edit):

http://s5.picofile.com/file/8154794834/menu_edit.jpg

معرفی قسمت های مهم منوی Edit:

توضیح یک: Incremental copy (کپی توسعه یافته): اگر موضوعی را با این فرمان کپی کنیم در هنگام Paste دادن متوجه می شویم دو بار آن موضوع Paste داده می شود و اگر مجدداً همین فرمان را برای موضوع دیگری صادر کنیم و فرمان Paste را اجرا کنیم متوجه می شویم موضوع قبلی نیز تکثیر می شود.

توضیح دو: Clone graphics : این قسمت برای تهیه یک کپی از شئ یا اشیاء گرافیکی (عکس ها) می باشد. تفاوت بین این قسمت با قسمت Copy در این است که چنانچه شئ مادر(اصلی) را تغییر دهیم بلافاصله همان تغییر در اشیاء کپی برداری شده(فرزند) نیز اعمال می شود.

لطفا برای دیدن ادامه متن فایل پی دی اف زیر را دانلود و مطالعه نمایید.

نوع فایل: پی دی اف       دانلود

تعداد دانلود: [downloadcount link="2%20menu%20file%20va%20edit.pdf"]

مطلب پیشنهادی

آموزش مالتی مدیا بیلدر جلسه هشتم – تشریح نوار اشیاء

سلام . با هشتمین جلسه از سلسله جلسات آموزش مالتی مدیا بیلدر در خدمت علاقمندان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.